Локомотив Пловдив завърши наравно 1:1 срещу китайския Шандън в контролна среща, която се проведе в Марбея.

Старши треньорът на българския тим Неделчо Матушев изпробва изявите на общо 17 футболисти.

В 18-ата минута опасен удар на Габор Ерош от пряк свободен удар бе избит в корнер от вратаря Ян Чен.

Китайският отбор поведе в резултата в 37-ата минута чрез Гал Ди, който изпълни пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Жереми Родригес.

Началото на второто полувреме бе добро за футболистите на Шандун и в 53-та минута след канонада от удари към Лучини, при един от тях вратарят със сетни сили отклони топката и тя се удари в левия стълб.

Китайците можеха да удвоят преднината си в 70-та минута, когато Уей Уей стреля много силно, след което топката срещна левия стълб на вратата на Лучини.

В 71-ата минута Здравко Лазаров центрира в наказателното поле на Шандун, защитник на китайците игра с ръка и главният съдия Хуан Франсиско Каравака отсъди дузпа. Опитният Лазаров застана зад бялата точка и хладнокръвно превърна наказателния наказателен удар в гол, изравнявайки резултата.

Само четири минути по-късно втори жълт и съответно червен картон от състава на Локомотив получи Самир Бенжалюн.

В 83-ата минута Здравко Лазаров стреля към вратата на Шандън, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.