Локомотив Пловдив записа първа победа в контролите, след като разби с 5:0 Светкавица в контролна среща, която се игра в Сандански.

Мачът закъсня заради лошото състояние на терена в Сандански.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 19-та минута, когато Коцев центрира в наказателното поле на Светкавица, където Любомир Цеков с летящ плонж между двама защитници засече топката с глава и я прати във вратата на Иван Георгиев.

Локомотив удвои своята преднина в 30-та минута, когато Христо Златински с удар вътре в наказателното поле на Светкавица прати топката във вратата на Иван Георгиев.

Четири минути по-късно Драги Коцев стреля от дъгата пред наказателното поле на Светкавица, но Иван Георгиев спаси майстори удара му.

Илиян Йорданов прехвърли Иван Георгиев в 39-та минута, но Стоянов пред гол линията изчисти топката в ъглов удар.

СНИМКИ: Локо Пд разби Светкавица

източник: Gong.bg

Третото попадение за Локомотив в мача падна в 40-та минута, когато Иван Георгиев шутира напред, Цеков овладя топката и подаде извеждащ пас към Драги Коцев, македонецът напредна, влезе в наказателното поле и с прецизен шут по снега прати кълбото във вратата на Светкавица.

Локомотив Пловдив поведе с 4:0 в 77-та минута, когато Любо Витанов вкарва дузпа, която бе отсъдена за нарушение на вратаря Георгиев срещу Христо Спасов.

Последният гол в контролата падна в 89-та минута, когато след самостоятелен пробив и хубав удар Йошев прати топката във вратата на Иван Георгиев.