Отборът на Локомотив Пд представи отбора си за пролетния полусезон с успех над третодивизионния Димитровград. „Смърфовете” се наложиха с 5:1 над съперника си, който надиграха по категоричен начин.

Преди началото на мача, играл се на стадион „Пловдив”, домакините представиха футболистите, с които ще гонят заплануваните цели, обявени от ръководството – Купата на България и влизане в тройката на първенството. Близо 1000 фена дойдоха в дъжда и студеното време на стадион Пловдив и с много песни и пиротехнически средства подкрепиха любимците си.

При представянето най – много аплодисменти получи Здравко Лазаров и Христо Златински от футболистите и Христо Бонев от ръководството. Феновете приеха спокойно и лошото начало на мача.

Неделчо Матушев започна мача с Флориан Лучини на вратата, пред него в защита отдясно наляво Джереми Родригес, Мартин Кавдански, Юнес Бенжелюн и Самир Бенжелюн, в халфовата линия Златински, Сержиньо, Тодоров и Лазаров, а напред Раймонди и Огунсото. По-късно влязоха още Т.Тодоров, Крачунов, Марчев, Дойкич, Лукич, Валери Георгиев, който получи контузия след 10 минути игра , Габор Ерош, Витанов, Сандански, Бариентос, Щромайер, Коцев и Дюран.

Отличен дебют с черно-бялата фланелка направи Щромайер, който реализира последните две попадения в мача.

Локомотив Пловдив не започна много убедително срещата. Бяха направени няколко пропуска пред противниковата врата.Домакините дори позволиха на играчите на Димитровград да поведат в резултата. В 35-та минута капитанът на гостите Петър Станев - Царицата, направи самостоятелна контраатака, преодоля технично двама футболисти на Локомотив и с удар ниско по тревата вкара в долния ляв ъгъл на Флориан Лучини.

Само четири минути по-късно „смърфовете” стигнаха до изравнително попадение. Здравко Лазаров центрира към Данчо Тодоров в наказателното поле, крилото с красиво воле изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

След почивката Локо Пд продължи да господства на терена и реализира още четири гола. В 60-та минута Здравко Лазаров центрира в наказателното поле, Христо Златински с глава прати топката в мрежата за 2:1.

В 72-та Бариентос стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената, излъга вратаря и влезе в мрежата за 3:1.

В 80-та минута Щромайер дебютира с гол за Локо Пд. Нападателят бе изведен от Драги Коцев сам срещу вратаря и с удар под гредата вкара първия си гол с черно-бялата фланелка. Секунди преди последния съдийски сигнал словенецът демонстрира добър самостоятелен рейд, който завърши с гол за крайното 5:1.

Гостите също можеха да стигнат до гол през втората част, но Узунов уцели напречната греда на пазената в този момент врата от Тодор Тодоров.

Димитровград показа добър футбол, докато не бяха направени много смени и в този състав.

В 16-я кръг, при подновяването на шампионата, Локомотив Пд посреща Видима Раковски.