Литекс се възползва от грешката на лидера лидера Лудогорец и съкрати пасива си от разградчани само на една точка. „Оранжевите“ постигнаха класическа победа с 3:0 срещу Берое в мач от 24-я кръг на А група. Домакините си подпечатаха успеха още през първите 45 минути, когато реализираха и трите попадения във вратата на Иван Караджов. Берое игра много слабо и с нищо не затрудни ловчанлии. С два гола за победата на Литекс се отличи новото попълнение на отбора Данило Асприля, а едно попадение добави Симеон Славчев. След това поражение Берое се прости с всичките си шансове да се класира в първата седмица.

В първия четвърт час от мача двата отбора играха доста пестеливо на бавни обороти.

Постепенно Литекс вдигна оборотите и не остави никакви шансове за своя съперник.

Литекс поведе в резултата в 22-та минута, когато Данило Асприля направи добър пробив, нахлу в наказателното поле на Берое след което финтира Владимир Зафиров, Георги Динков и Иво Иванов, след което отблизо прати топката във вратата на Иван Караджов.

СНИМКИ: Литекс разби много слаб Берое и съкрати пасива от Лудогорец на 1 точка

източник: Beroe.bg

Домакините можеха да удвоят своята преднина в 22-та минута, когато Иво Иванов направи сериозна грешка и подари топката на Джордан. Той напредна и излезе сам срещу Иван Караджов, след което стреля, но вратарят на Берое спаси.

Литекс вкара втори гол в 29-та минута, когато Стефан Спировски загуби топката в центъра на терена, след което Момчил Цветанов направи двойно подаване със Симеон Славчев, а последният вкара отблизо във вратата на Иван Караджов.

Единственото положение за Берое в мача бе в 37-та минута, когато Георги Андонов центрира в наказателното поле на Литекс, където Станислав Костов получи топката на удобна позиция и стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Евгени Александров.

Литекс направи преднината си класическа във втората минута на добавеното време на мача, когато Данило Асприля овладя топката между двама футболисти на Берое, след което преодоля Иво Иванов, излезе сам срещу Иван Караджов и вкара за 3:0.

През второто полувреме отборът на Литекс намали оборотите, но продължи да контролира случващото се на терена, като не остави никакви шансове на гостуващия отбор.

„Оранжевите“ можеха да вкарат и четвърти гол в 68-та минута, когато Данило Асприля изпревари Веселин Пенев и подаде към Джордан, който направи за смях защитата на Берое и излезе сам срещу Иван Караджов, след което стреля, но в страни от вратата на гостите.

Със спечелените три точки Литекс събра актив от 53 и е само на една зад лидера Лудогорец. Берое остана на осма позиция с 33 точки.

Литекс: 30. Евгени Александров, 13. Васил Божиков, 5. Николай Бодуров, 22. Пламен Николов, 16. Страхил Попов, 6. Симеон Славчев (к), 10. Юрген Джазула (71' – 24. Петър Златинов), 88. Никола Колев, 70. Данило Асприля, 77. Момчил Цветанов (62' – 8. Том), 9. Уилмар Джордан (81' – 11. Мирослав Манолов).

Берое: 12. Иван Караджов, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 21. Елиаш (84' – 8. Самир Аясс), 92. Стефан Спировски (75' – 70. Георги Костадинов), 9. Станислав Костов, 29. Елио Мартинс, 15. Георги Динков (73' – 17. Салим Керкар), 7. Георги Андонов (к).