Литекс загуби първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Селекцията на Христо Стоичков падна с минималното 0:1 от елитния румънски Клуж.

„Оранжевите“ започнаха в състав Пиргов, Бодуров, Илия Миланов, Итуа, Занев, Сандриньо, Янев, Георги Миланов, Тиаго, Ваюши и Никасио. В течение на второто полувреме Христо Стоичков подмени целия си състав и пусна в игра всички резерви.

СНИМКИ: Литекс падна от Клуж в Турция

източник: снимки: Валентин Грънчаров

Румънците откриха резултата още в 16-та минута, когато точен от дузпа бе Годемече. Малко преди това Илко Пиргов фаулира в наказателното поле Сугу. Главният рефер на двубоя Марчин Борски отсъди 11-метров наказателен удар, а решението му бе оспорвано от ловчанлии.

До края на полувремето на двата отбора показаха равностойна игра, като на терена преобладаваха здравите единоборства.

В началните минути след почивката Илко Пиргов на два пъти с блестящи намеси отказа Педро от Клуж.

В крайна сметка двата отбора не успяха да си отбележат повече голове и срещата приключи с минималната преднина за Клуж.