Левски се наложи с 2:0 над деветия в румънското футболно първенство през миналия сезон Търгу Муреш в контролна среща, играна в австрийската база "Линдабрун".

Възпитаниците на Георги Иванов направиха добър мач и заслужено записаха успех и в третата си проверка през лятото. Още в десетата минута Дарко Тасевски изведе нахлуващия в дясно в наказателното поле Даниел Младенов, който с удар по диагонала прати топката покрай вратаря Драгош Балауру за 1:0.

Малко по-късно новото попълнение Тодор Христов можеше да удвои. Той беше изведен в чиста позиция от Владимир Гаджев, преодоля вратаря на съперника и стреля към вратата, но защитник на румънците изби пред голлинията в корнер.

След почивката Иванов смени седем полеви играчи, като цял мач на терена останаха само Лъчезар Балтанов, Стефан Станчев и Даниел Младенов.

В началото на втората част Иван Цветков намери Мариян Огнянов в наказателното поле, но ударът на халфа от 12-13 метра
премина на сантиметри от целта.Малко по-късно в 57-ата минута привлеченият от Пирин (Благоевград) Цветков направи 2:0 след асистенция на Младенов. Така той продължи серията си, като реализира по един гол във всяка една от трите контроли на Левски през лятото досега.

Четвърт час преди края резервата в състава на румънците Иса Ба получи директен червен картон след грубо нарушение срещу Огнянов десетина минути преди края. Търгу Муреш обаче доигра мача с пълен състав, след като сенегалеца беше заменен.

В крайна сметка мачът продължи, но в 85-ата минута след ново грубо нарушение срещу Огнянов на Алисон Дос Сантос главният арбитър показа жълт картон на бразилския защитник и веднага след това даде последен съдийски сигнал.