Левски завърши с победа предсезонната си подготовка. „Сините“ се наложиха с 3:0 в контролна среща срещу Видима Раковски, която се игра на едно от помощните игрища на базата на „Георги Аспарухов“.

Още в 4-та минута Базил де Карвальо стреля, но над напречната греда на вратата на Видима Раковски. Три минути по-късно Владимир Гаджев центрира от корнер в наказателното поле на Видима, след което Йордан Милиев стреля с глава, но в страни от вратата на Митев.

Левски поведе в 9-та минута, когато Кристовао Рамос центрира от корнер в наказателното поле на Видима, след което Базил де Карвальо засече топката с глава и я прати във вратата на Николай Митев.

СНИМКИ: Левски с класическа победа срещу Видима, феновете очаровани от Гари Родригес

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Гари Родригес направи отличен пробив по левия фланг в 14-та минута, след което стреля, но топката премина в страни от вратата на Митев.

Левски получи правото да изпълни дузпа, след като в 16-та минута Владимир Гаджев изпълни фаула и топката срещна ръката на футболист на Видима от стената и съдията Мартин Стоименов посочи бялата точка. Базил де Карвальо изпълни наказателния удар, но прати топката над напречната греда.

В 20-та минута Владимир Гаджев подаде хитро към Гари Родригес, който овладя топката с пета и стреля от малък ъгъл, но в страни от вратата на Видима.

Левски удвои своята преднина в 21-та минута, когато Кристовао Рамос проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Видима, където Базил де Карвальо скочи най-високо и отбеляза с глава.

„Сините“ можеха да вкарат трети гол в 41-та минута, когато след Добра комбинация между Базил де Карвальо и Гари Родригес, последният бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Видима, но той не успя да реализира от малък ъгъл.

Стефан Велев стреля от въздуха в 51-та минута, но прати топката високо над напречната греда. В 60-та минута Станислав Ангелов стреля, но прати топката в страни от десния стълб на вратата на Митев.

Левски поведе с 3:0 в 74-та минута, когато Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Видима, след което Стефан Крачунов си заби ефектен автогол, като прати топката под напречната греда.

В 80-та минута Христо Йовов стреля от фаул, но топката срещна левия стълб на вратата на Видима.

В последните минути на мача Радослав Цонев и Борислав Цонев имаха възможности да се разпишат, но пропуснаха да вкарат.

Левски гостува на Черноморец в Бургас на 2-ри март от 16 часа в мач от 16-я кръг на А група.

Левски: 23. Пламен Илиев (46' – 89. Михаил Иванов), 2. Дъстли Мюлдер (77' – 18. Борислав Цонев), 13. Димитър Везалов (75' – 25. Даниел Димов), 55. Йордан Милиев (75' – 3. Ромейн Ели), 28. Нуно Пинто (68' – 6. Орлин Старокин), 4. Станислав Ангелов (к) (68' – 8. Роман Прохазка), 77. Стефан Велев (77' – 32. Радослав Цонев), 16. Кристовао Рамос (75' – 7. Милен Василев), 45. Владимир Гаджев (61' – 29. Рене Михелич), 11. Гари Родригес (61' – 22. Илиян Йорданов), 19. Базил де Карвальо (75' – 10. Христо Йовов).