Локомотив Пловдив взе осма поредна победа на своя стадион в парк „Лаута”, като се наложи над шампиона Литекс с 2:1. „Черно-белите” не са губили точки на свой терен от месец май насам. За разлика от тях, ловчанлии са без победа в А група от три кръга насам, като регистрираха две поредни загуби – нещо, което не се бе случвало на Литекс от април 2009-та насам.

Локомотив Пловдив надигра своя съперник, и създаде в пъти повече положения пред Евгени Александров, докато Литекс този път не успя дори да сътвори голови опасности. Резултатът дойде логично, тъй като домакините контролираха топката, и на скорост съумяваха да държат в напрежение „оранжевите”, опитвайки често удари към вратата, независимо от позицията.

Въпреки това нулевото равенство се задържа чак до последната минута на първото полувреме.

Тогава при една добра атака на Локо Пд, Базил де Карвальо центрира с обръщане, Златински свали за Сержиньо, и той от границата на пеналта стреля мощно в горната част на вратата за 1:0. Малко преди това Карвальо бе пропуснал най-чистата възможност за първото полувреме, като ударът му премина на сантиметри от левия стълб на Александров.

СНИМКИ: Крепостта Лаута се оказа непосилна и за шампиона

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Йордан Тодоров доигра полувремето с травма, и бе заменен на почивката, но това не се отрази на представянето на Локо Пд. За разлика от Емил Велев, който през втората част извърши всичките си смени, макар отборът му да бе догонващ в резултата, Атанас Джамбазки пусна в игра само Деян Джерманович. На пейката на Литекс остана централният нападател Селио Кодо, както и младият талант Румен Руменов.

Джерманович не успя да окаже същото влияние върху този мач, и след като се развихри срещу Своге за Купата, не промени нищо в играта на шампионите с появата си.

В последния половин час от двубоя Локо Пд се стараеше да държи повече топката, без да бърза с атаките. Въпреки това Литекс не успя да стигне до нещо по-сериозно в своето нападение, и напротив – домакините удвоиха аванса си.

В 75-та минута при едно центриране на Даксон от ъглов удар, защитата на Литекс тотално се оплете, и остави Базил де Карвальо от три метра да бутне топката в мрежата. Въпреки оставащите 15 минути, нещата изглеждаха приключили, и не се виждаше начин Литекс да вкара.

Все пак почетното попадение падна, в продължението на редовните 90 минути. Валери Георгиев повали защитника Илия Миланов в пеналта, и Станислав Тодоров бе безкомпромисен. От бялата точка Светослав Тодоров вкара, но това бе и всичко в мача.

След последния кръг от есенния полусезон, Локо Пд има 27 точки на четвърто място, докато Литекс е с 25 в средата на таблицата.