Футболният Левски загуби традиционния мач срещу отбора по футзал Левски София Запад с 3:7. Срещата се провежда за четвърти пореден път и се състоя в зала в Националната спортна академия.

СНИМКИ: И Левски падна със 7, но от своите фенове

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

За сините от Герена играха вратарят Александър Любенов, Глин Ташев, Елин Топузаков, Деян Иванов, Пламен Димов, Пламен Илиев, който беше полеви футболист, близнаците Цоневи, Илия Димитров и Христо Йовов.

През първата част на двубоя Левски София Запад поведе с класическото 3:0. Мартин Марков отбеляза две попадения, а Александър Димитров добави още едно.

След почивката професионалистите намалиха резултата с гол на Ради Цонев. Последваха нови три гола за Левски София Запад, дело на Александър Димитров, Делян Койчев и Йосиф Шутов. Боби Цонев направи резултата 6:2, а Христо Йовов не пропусна на празна врата за 6:3. В последните минути на мача, Божутера заигра като вратар и допусна един гол, дело на Христо Костов.

След срещата Христо Йовов пожела весели празници на феновете и сподели, че с удоволствие би поканил отбора по футзал да премерят сили на зеления терен.