Локо Пд победи Пирин Гоце Делчев в контролна среща, състояла се в Разлог. Двубоят, който бе част от предсезонната подготовка на двата екипа, завърши при резултат 3:1 в полза на тима от града под тепетата и се оказа своеобразен дебют за бразилеца Габриел До Кармо, който е на проби в тима.

Мачът бе проследен и от Коко Динев, който бе в компанията на още един кариока, Бруно Формигони, който пристигна късно снощи на проби.

След миг До Кармо открива головата си сметка за Локо Пд

източник: Валентин Грънчаров

Срещата започна повече от добре за Локо Пд, като момчетата на Сашо Станков поведоха рано-рано още в 3-ата минута. След пас на Мартин Камбуров, Здравко Лазаров от точката на дузпата показа безпогрешен мерник и по трева вкара за 1:0. Радостта на пловдивчани обаче продължи едва 2 минути. Гол от дузпа за Пирин Гоце Делчев възстанови равенството в резултата. Йордан Господинов препъна с ръце Веселин Марчев, а точно Любо Витанов изпълни 11-метровия наказателен удар.

В 16-ата минута „смърфовете“ отново излязоха напред в резултата. Дебютантът за пловдовчани бразилски футболист Габриел До Кармо бе намерен добре в наказателното поле на „неврокопчани“, преодоля защитник и с шут направи безпомощен Абди Абдиков.

Точно в края на първото полувреме, в 45-ата минута, втори гол на Кармо почти уби интригата в контролата. Атаката на Локо Пд се разви чудесно, а в нея участие взеха Рангел Абушев и Мартин Камбивров. Последният за втори път се открои с голов пас.

С подновяването на играта двата отбора си размениха по няколко атаки. В 68-ата минута Дани Кики напредна сам срещу вратаря, но реши да комбинира с Георги Стефанов и топката бе пресечена. След 2 минути Тодор Тимонов отправи далечен удар, но топката мина близо до левия стълб на вратата в страни от нея.