Черноморец спечели трите точки при гостуването си в Стара Загора, след като надделя с минималното 1:0 срещу Берое в изтегления мач от деветия кръг на А група. Двубоят се игра пред срамно малко публика – 1500 зрители. Черноморец постигна втора поредна победа, докато тимът на Берое вече има две поредни загуби и няма успех в Стара Загора в последните си три мача.

Черноморец поведе още в 1-та минута, когато Тодор Паланков с хубав удар от около 25 метра прати топката в долния десен ъгъл на Кирил Акалски.

Бургазлии можеха да вкарат и втори гол в 12-та минута, когато Крум Стоянов бе изпуснат от Мирослав Енчев и остана на чудесна позиция сам срещу Кирил Акалски, но стреля изключително неточно и изпрати топката в аут.

Берое отговори с хубав далечен удар на Педро в 15-та минута, но топката мина на сантиметри над напречната греда на вратата на Стоян Колев.

Венелин Филипов стреля опасно от фаул в 18-та минута, но топката мина в страни от левия стълб на вратата на Берое.

Давид Каядо направи добър пробив в 19-та минута, след което центрира остро, но Стоян Колев излезе и боксира топката.

Каядо центрира остро в 27-та минута, но Георги Андонов не успя да засече топката.

СНИМКИ: Черноморец задълбочи мъките на Берое

В 30-та минута Педро Еуженио стреля силно от фаул от около 27 метра, но Стоян Колев успя да боксира топката в корнер.

Елиаш да Силва стреля в 45-та минута, но слабо и Стоян Колев улови топката без проблеми.

През второто полувреме футболистите на Берое направиха хаотичен и неефективен натиск в опит да стигнат до изравнително попадение.

Пред Иван Горанов се откриха две добри възможности в 51-та и 55-та минута, но юношата на Левски отигра много несериозно ситуациите.

Черноморец пропусна нова възможност за гол в 59-та минута, когато Венцислав Христов бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля опасно, но в страни от десния стълб на вратата на Акалски.

Веселин Пенев се опита да изненада Стоян Колев в 66-та минута, но вратарят на Черноморец улови топката без проблеми.

Веселин Пенев получи контузия и бе заменен принудително в 72-та минута от Георги Динков.

В 75-та минута Хълк нахлу в наказателното поле на Черноморец, след което стреля, но Стоян Колев спаси.

Десет минути по-късно Балтанов подаде към Христов, който стреля, но неточно в страни от вратата на Берое.

Черноморец бе много близо до това да вкара втори гол в 89-та минута, когато Венцислав Христов прехвърли Кирил Акалски, но топката прехвърли и вратата на Берое.

Черноморец излезе на седмо място във временното класиране с актив от 12 точки, а Берое е на девета позиция с 10 точки.

Берое: 12. Кирил Акалски, 77. Педро Еуженио, 3. Владимир Зафиров (к), 25. Мирослав Енчев, 28. Веселин Пенев (72’ – 15. Георги Динков), 8. Алберто Лоузейро, 21. Елиаш да Силва (81’ – 22. Жоао де Салеш), 88. Давид Каядо, 10. Антонио Ливраменто, 9. Иван Горанов (60’- 11. Хълк), 7. Георги Андонов.

Черноморец: 12. Стоян Колев (к), 17. Крум Стоянов, 3. Георги Терзиев, 25. Пламен Димов, 44. Венелин Филипов, 22. Цветомир Цонков, 6. Тодор Паланков, 20. Яни Пехливанов, 10. Венцислав Христов (90’- 9. Преслав Йорданов), 32. Юсуф Уатара (90’-5. Николай Николов), 92. Гаел Н'Лундулу (70’- 30. Лъчезар Балтанов).