Черноморец победи Монтана с 1:0 в мач от 20-тия кръг на А група. По този начин „акулите“ взеха глътка въздух с първата си победа за 2013 година. От началото на полусезона бургазлии бяха записали четири поражения – от Левски, ЦСКА, Ботев Пловдив и Локо Пловдив, но с гол на Яни Пехливанов спечелиха първите си точки през пролетта. Монтана пък усложни ситуацията си като остава на дъното в класирането.

източник: Пресслужба Черноморец Бургас
Мачът на стадион „Лазур“ не бе никак лесен за домакините като в по-големи периоди двубоят бе напълно равностоен.
Единственият гол падна в 29-а минута, когато след центриране на Ванчо Траянов, Цветомир Цонков отклони с глава към Яни Пехливанов, който също с глава от 2-3 метра вкара за 1:0.
Пред второто полувреме имаше доста положения пред вратата на Стоян Колев, който обаче не позволи топката да мина зад него. В последните 10 минути натискът на гостите се засили, но Михов и Младенов не успяха да реализират и така Монтана остана с празни ръце от мача в Бургас.

източник: Пресслужба Черноморец Бургас
В класирането Черноморец е на седмо място с 30 точки, а Монтана остава последен с 13, на 4 зад спасителното 12-о място, на което в момента е Черно море.