Отборът на Черно море постигна измъчен успех срещу Нефтохимик с 2:1 в мач от 21-я кръг на А група. Двубоят предложи доста напрегнати моменти, като всичко по-интересно се случи през втората част. Първо възпитаниците на Георги Иванов поведоха след гол на Симеон Райков, а „шейховете“ изравниха, минути преди края, след попадение на Диан Христов. В последната минута на редовното време Тодор Паланков донесе триумфа на своя тим, като не допусна Черно море да направи нова стъпка в страни. Бургазлии, на свои ред, имаха и две греди.

Двубоят се игра при повече от неприятни метеорологични условия. Вятърът бе изключително силен, а поривите му достигаха 17 м/сек., а това значително влияеше на качеството на играта.

СНИМКИ: Черно море се измъчи за победа срещу Нефтохимик след драма в края

източник: БГНЕС

Черно море бе по-активният състав на терена през първите 45 минути, като стигна и до повече ситуации. Въпреки това обаче „моряците“ не успяха да намерят пътя към вратата на своите бургаски опоненти през тази първа част.

Още в 11-ата минута Стенли Окоро навлезе опасно в наказателното поле, шутира, топката рикошира в тялото на бранител на гостите, а след като отскочи бе посрещната със странична ножица от Георги Илиев, който стреля, но в аут.

Само две минути след това комбинация между Симеон Райков и Бакари завърши с удар на последния, но право в ръцете на Георги Денчев. В 30-ата минута при многоходова комбинация в наказателното поле на гостите, Райков пусна към Бакари. Той стреля фалцово, но Георги Денчев улови.

Малко преди края на първото полувреме капитанът Георги Илиев центрира от фаул, а Атанасов игра с глава, но ударът му мина на сантиметри от дясната сглобка на вратата на Георги Денчев.

Второто полувреме започна по чудесен начин за Черно море. Още в 48-ата минута „моряците“ промениха двете нули. Стенли Около пое една топка от дясно, тръгна успоредно на наказателното поле навътре към терена, копна топката към Симеон Райков, който технично преодоля вратаря Денчев за 1:0.

В 54-ата минута бе регистрирана хубава контраатака на Нефтохимик. Асен Христов комбинира с Петър Димитров, който стреля, но нацели левия страничен стълб на вратата на Черно море.

В 77-ата минута Георги Илиев изпълни по чудесен начин пяк свободен удар фронтално на вратата на Георги Денчев от опасна позиция. Капитанът стреля, а стражът на „шейховете“ със сетни усилия изчисти в корнер, а след неговото изпълнение топката бе изчистена.

В 84-ата минута Петър Димитров направи уникален пробив, мина около 40 метра, тръгвайки от дясно, навлезе навътре, стигна до дъгата, където изведе Диан Христов от дясно, а той с плътен удар разстреля Георги Китанов - 1:1 Само минута след това Петър Димитров нацели десния страничен стълб след удар от около 25 метра.

В 90-ата минута тимът от морската ни столица отново излезе напред в резултата. След центриране от фаул се получи разбъркване в наказателното поле на Нефтохимик, а Тодор Паланков с удар от вратарското поле матира Денчев за 2:1 и така оформи крайния резултат.

С успеха Черно море събра 36 точки и се изкачи на 6-о място, а бургазлии са 13-и с 12 пункта. В следващия кръг Черно море гостува на Локо Сф, а Нефтохимик посреща Лудогорец