Берое завърши 1:1 в първата си контрола от предсезонната подготовка срещу новака в А група Пирин Гоце Делчев. Проверката се игра на стадион „Септември” в Смолян.

Старши треньорът на Берое Ивко Ганчев даде възможност за изява на голяма част от играчите, които са на проби в отбора. Нападателят Арчи Фатаки, десният бек Брадли Диало и халфът Халид Лехзал започнаха като титуляри. През втората част в игра се появиха Георги Павлов, Пламен Пенев, Пламен Тенев и Жером Кисонга. Единствено на терена не се появи опитният защитник Милен Лахчев.

Алберто Лоузейро направи неофициален дебют за отбора на Берое. В игра обаче не се появи другото ново португалско попълнение на старозагорци – Елио Мартинс.

Берое започна със следния състав: Кирил Акалски, Брадли Диало, Мирослав Енчев, Димитър Везалов, Веселин Пенев, Стефан Велев, Алберто Лоузейро, Антонио Ливраменто, Халид Лехзал, Тодор Христов, Арчи Фатаки.

Пирин Гоце Делчев стартира мача с: Абди Абдиков, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Георги Самокишев, Атанас Дреновички, Румен Лапантов, Васил Панайотов, Никола Николов, Петър Лазаров, Веселин Марчев, Виктор Шишков.

СНИМКИ: Берое започна с равенство в контролите

Мачът започна равностойно. Първата интересна ситуация в срещата бе в 13-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Виктор Шишков стреля, а топката срещна десния стълб на вратата на Кирил Акалски.

Берое можеше да поведе в резултата в 15-та минута, когато Фатаки финтира двама футболисти на Пирин Гоце Делчев, след което шутира, но Абдиков улови топката.

Виктор Шишков надбяга Везалов в 23-та минута, след което стреля, Акалски докосна леко топката, която след това срещна напречната греда на вратата на беройци.

Берое поведе с 1:0 в 32-та минута, когато Тодор Христов направи добър пробив, след което центрира към Стефан Велев, който с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Абдиков.

В 33-та минута Теодор Скорчев влезе на мястото на Кирил Акалски.

Пирин Гоце Делчев изравни резултата в 34-та минута, когато Дреновички надбяга Везалов и центрира остро от наказателното поле на Берое, където Виктор Шишков от 7-8 метра прати топката в долния десен ъгъл на Скорчев.

В началото на второто полувреме в игра за Берое се появиха Жером Кисонга, Георги Павлов, Владимир Зафиров, Елиаш Алвеш да Силва, Здравко Илиев, Мартин Райнов и Иван Горанов.

Пирин Гоце Делчев получи правото да изпълни дузпа в 51-та минута, когато Георги Павлов събори Рангел Абушев в наказателното поле на Берое. Борислав Хазуров стреля от бялата точка в 52-та минута, но Теодор Скорчев демонстрира класа и спаси.

Старши треньорът на Берое Ивко Ганчев направи нови три промени в състава, след като пусна в игра Мартин Теменлиев, Дюдоне Овона и Георги Андонов.

През второто полувреме многото смени накъсаха играта и положенията пред двете врати бяха малко.

В 66-та минута Пламен Пенев влезе на мястото на Стефан Велев, а в 80-та Пламен Тенев замени Георги Павлов.

Елиаш Алвеш да Силва стреля опасно с глава в 81-та минута, но вратарят на Пирин Гоце Делечев успя да се намеси и да избие топката.

Следващата контрола на Берое е в четвъртък (12-и юли) от 18 часа срещу Миньор Перник в Смолян.