Дебютът на Милен Радуканов като старши треньор на Славия не бе от най-успешните, след като столичани загубиха с 1:2 гостуването си на Берое от 14-ия кръг на А група. Старозагорци бяха по-добрият тим в течение на всичките 90 минути, макар и двата гола на Давид Каядо да паднаха след сериозни грешки в отбраната на „белите“. Олег Шалаев върна надеждите на софиянци за измъкване от зоната на изпадащите с гол точно преди почивката, но играчите на Петър Хубчев заслужено се поздравиха с трите точки. Те им позволиха да се изравнят с Левски, като и двата отбора имат по 19 в актива си.

Двубоят можеше да има взривоопасно начало, след като в 6-ата минута Стефан Велков от гостите фаулира откъсващия се Георги Андонов. Главният съдия Христо Ристосков обаче прецени, че защитникът не заслужава картон и не прибегна до по-сериозни санкции. В 13-ата домакините стигнаха до първата си чиста ситуация за гол. Давид Каядо центрира в наказателното поле отляво, а след рикошет топката отиде у Венцислав Христов. Националът стреля по тревата, но Георги Петков спаси.

Натискът на Берое методично се усилваше и в 29-ата минута местните фенове получиха повод да празнуват. Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Славия, където Венци Христов попречи на вратаря Петков и последният се размина с топката. Тя попадна в краката на Каядо, който на празна врата отбеляза за 1:0.

Попадението доведе до активизиране в редиците на гостите, които също заложиха на центриранията от фланговете. В 38-ата минута Велков получи шанс да обстрелва вратата на Иван Караджов с глава, но изпълнението му бе доста неточно. Старозагорци обаче съвсем не се бяха прибрали дълбоко и в края на полувремето Борислав Стойчев можеше да удвои преднината им. Защитникът скочи най-високо при едно центриране от ъглов удар, но изстрелът му с глава премина встрани от десния стълб зад Петков.

Доста изненадващо Славия успя да изравни минутка преди паузата, макар че повторенията показаха, че голмайсторът Олег Шалаев е бил в засада. Чавдар Янков завъртя топката от фаул към наказателното поле на домакините, там Велков отклони с глава към Шалаев, а руснакът от границата на вратарското поле стреля точно в долния десен ъгъл. До края на полувремето „белите“ имаха и претенции за дузпа, след като Галин Иванов падна в пеналта, но Ристосков сметна, че няма нито нарушение, нито симулация.

Второто полувреме започна доста спокойно, но в 57-ата минута слабата комуникация между Петков и Димо Атанасов доведе до втори гол за Берое. Борислав Стойчев хвърли далечен пас от половината на домакините, а крайният защитник на „белите“ позволи на Каядо да се измъкне и да открадне топката току пред излезлия напред Георги Петков. Съотборниците в Славия се сблъскаха, а португалецът само търкулна кълбото в празната врата – 2:1.

Скоро след гола домакините отново оставиха инициативата в ръцете на противника, но този път играчите на Милен Радуканов много рядко стигаха до наказателното поле на Караджов. Старозагорци обръщаха с доста интересни контраатаки и при една от тях в 72-ата минута единствено навременната намеса на Виктор Генев предотврати голово подаване на Венци Христов към Каядо.

Славия стигна единствено до няколко нелоши пробиви по крилата, но като цяло направи твърде малко, за да стигне до равенството. Берое пък взе нещата в свои ръце в заключителните 10 минути и в 84-ата можеше окончателно да убие интригата. Пламен Крумов завъртя хитро топката от фаул към Борислав Стойчев, който шутира от воле, но Павле Попара бе застанал до лявата греда и изчисти от голлинията.

До края Берое бе безгрешен в защита и с 19 точки зае 8-ото място във временното класиране.  Славия си остава 12-и с 11 точки, на 2 зад Любимец, който е първият тим над чертата.

БЕРОЕ – СЛАВИЯ 2:1