Берое постигна много убедителна победа с 4:0 в контролна среща срещу норвежкия Фредрикстад. Старозагорци имаха надмощие през целия мач и надиграха своя съперник.

Илиан Илиев започна със следните единадесет: Ивайло Иванов, Здравко Илиев, Димитър Везалов, Ваня Джаферович, Дюдоне Овона, Ричард Еромоигбе, Стефан Велев. Атанас Чепилов, Давид Каядо Диас, Антонио Ливраменто и Емил Ангелов.

Берое поведе с 1:0 в 20-та минута, когато след изпълнението на заучено положение от корнер, Овона се включи и центрира с левия крак, след което Ваня Джаферович с глава прати топката във вратата на Кнудсен.

СНИМКИ: Берое разби норвежци, вкара четири гола

източник: Gong.bg, Веско Вълчев

Берое удвои своята преднина в 22-та минута, когато Каядо изпълни по перфектен начин пряк свободен удар фронтално срещу вратата, след което топката срещна напречната греда и влезе във вратата на Кнудсен.

Силната игра на Берое продължи и в 35-та минута Здравко Илиев центрира отдясно, Ливраменто се опита да засече топката с пета, но защитник подложи и изби в корнер.

Берое стигна до класическа преднина в 43-та минута, когато Ливраменто открадна една топка от защитник на скандинавците, влезе в наказателното поле, чукна към Емил Ангелов, който стигна до аута, центрира успоредно на гол линията и Чепилов засече.

В края на първото полувреме норвежците имаха шанс да отбележат, но Тветер стреля от границата на наказателното поле и Иво Иванов изби в корнер.

Берое отбеляза четвърти гол в 51-та минута, когато Чепилов получи топката отдясно, прибра се към наказателното поле, освободи се от защитник и с левия крак я вкара в мрежата на Кнудсен.

В 64-та минута Мартинсен засече топката отблизо, но Иво Иванов показа рефлекс и спаси. В 77-та минута Тветер излезе сам срещу вратаря на Берое, но Иванов успя да му вземе топката.

В 80-та минута Илиан Илиев направи четири промени в състава, като пусна в игра Танев, Горанов, Писаров и Софрониев.

По този начин Берое записа втора победа от началото на подготовката на отбора. Следващата проверка на старозагорци е утре (събота) от 15 часа срещу латвийския Даугава Даугавпилс.