Отборите на Берое и Раковски завършиха 1:1 контролната среща, която изиграха помежду си от подготвителния период за новия сезон. Мачът, който се проведе в Раковски се игра при изключително тежки условия, заради проливния дъжд.

СНИМКИ: Берое и Раковски не успяха да се победят под проливния дъжд

Двубоят бе изгледан на живо от старши треньора на Ботев Пловдив Станимир Стоилов и Цанко Цветанов. Задачата на двамата бе да се убедят във формата на Валери Домовчийски и Джинджич.

Двата отбора предложиха почти равностойна игра през първото полувреме на спаринга, а след почивката Берое изцяло доминираше, независимо от допуснатия гол.

Наставникът на евроучастника ни Петър Хубчев заложи на следния стартов състав: Макенджиев, Илиев, Дишлиев, Зафиров, Динков, Джоман, Зехиров, Горанов, Саюд, Атанасов и Ангелов.

Краят на първото полувреме бе даден няколко минути по-рано от съдията, заради бурята, която се развихри над стадиона.

Много деен за състава на Берое в предни позиции бе Саюд, успял да застраши вратата на Раковски на няколко пъти, преди да бъде заменен в 73-та минута. Именно той отбеляза и единственото попадение за старозагорци. В 55-та минута Саюд получи топката отдясно на наказателното поле на Раковски и с много хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на Илия Николов, който закъсня с плонжа си, а топката срещна левия стълб и влезе във вратата.

В 73-та минута влезлият като резерва за Берое Стефанов стреля от фаул от около 25 метра, но топката срещна гредата.

В 79-та Раковски успя да изравни резултата. След далечен удар на Християн Казаков, от около 25 метра, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Макенджиев.