Черно море разгроми втородивизионния Калиакра Каварна с 4:0 в контролна среща, която ще запомни с попадението на 15-годишния юноша на клуба Валентин Йосков. Тиийнейджърът отбеляза последния от четирите гола в 90-ата минута на проверката.

Мачът, който се изигра във формат от 3 части по 30 минути, премина в условията на непрестанен дъжд, който затрудни доста и двата отбора. Варненци обаче контролираха събитията на нелекия терен, макар и основно да създаваха опасности след статични положения.

СНИМКИ: 15-годишен бележи за Черно море в контрола

източник: Gong.bg, Добри Атанасов

В 11-ата минута Бекир Расим центрира от корнер, а Георги Божилов с глава отклони към Мишо Венков, който с плонж опита да отбележи. Вратарят Димитър Илиев обаче изби.

По-настойчивата игра на „моряците“ даде резултат в 28-ата минута. Расим завъртя топката от пореден ъглов удар, а Кирил Котев с глава подаде към Венков на далечната греда. Крайният защитник отблизо с крак засече във вратата за 1:0.

Малко след първата почивката в мача, юношата на Черно море Петко Цанков бе намерен на добра позиция отдясно по атаката, ала ударът му бе избит от вратаря в корнер.

Янислав Иванов от Калиакра пробва късмета си от фаул в 49-ата минута, ала изпълнението му бе доста неточно и прелетя високо над вратата на Ник Дашев.

В 52-ата минута варненци удвоиха преднината си. Окоро проби от десния фланг и сервира топката по земя на Бакари, който засече по тревата и вкара.

Двадесет минути преди края „моряците“ удариха греда след продължителна атака и голямо разбъркване пред вратата на Калиакра. Бакари се ориентира най-добре и взе топката, като я завъртя за Окоро на далечната греда, ала халфът нацели левия стълб.

В 79-ата той все пак се реваншира, като красиво засече центриране на юношата Мартин Костадинов отляво за 3:0.

Крайният резултат бе оформен в заключителните секунди, когато защитник на Калиакра не успя да изчисти центриране и Йосков отблизо разстреля вратаря на противника.