Сливен победи като домакин Локомотив Мездра с 1:0 в директна битка между два борещите се за оцеляване в А група отбори.

Войводите вкараха още при първото чисто положение в мача - в 19-ата минута, когато бе извършено нарушение срещу Диян Христов на дъгата на наказателното поле. Стефан Киков шутира отлично от прекия свободен удар и откри резултата на стадион Хаджи Димитър в Сливен.

До почивката Господинов пропусна за железничарите, а Явор Въндев пропиля две изгодни ситуации за домакините, давайки шанс на вратаря Иванов да компенсира грешката си при гола на Киков.

В средата на второто полувреме Страхил Попов и Исмаил Иса изпуснаха две чисти положения пред врата на Сливен, а Илия Илиев можеше да реши всичко за домакините час преди края, но би в аут.

Интрига имаше в 92-ата минута, когато Марков центрира в наказателното поле на Локо Мездра, топката отиваше към Миндев, който бе съборен за дузпа. Зад бялата точка застана голмайсторът Киков, който този път обаче бе неточен и стреля в гредата.

Сливен спечели ценни три точки и вече е на 14 място с 11 точки – колкото има и 13-ият Спортист Своге. Локомотив Мездра е с точка повече и е 12-и.