Сливен излъга Пирин и постигна трудна победа с 1:0 в дербито на дъното от 17-я кръг на А група.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 9-та минута, когато Димо Бакалов центрира от корнер, а Георги Хашев засече топката с глава и я прати във вратата на Аршинков.

Сливен можеше да поведе с 2:0 в 15-та минута, когато Ивайло Петров нахлу добре в наказателното поле на Пирин, но стреля над вратата.

В края на полувремето футболистите на Пирин имаха превес, но така и не успяха да създадат опасни положения пред Караманов.

През второто полувреме футболистите на Сливен се прибраха и бранеха преднината си, докато играчите на Пирин много трудно стигаха до опасности пред вратата на домакините.

След тази загуба Пирин вече се намира на предпоследното петнадесето място с 11 точки, а Сливен е на четиринадесета позиция с 13 точки.