Миньор Перник удари с 3:0 като гост Сливен и вгорчи допълнително деня на тима на Йордан Лечков, който изпадна директно в Б група, въпреки че до последно имаше шанс за бараж.

Два гола за Миньор вкара Томислав Павлов - в 8-ата и 66-ата минута, а третото попадение за класическия успех бе дело на Костадин Аджов в 55-ата.

Логично и новакът Академик София се сбогува с елита, след като падна с 1:3 като гост на ЦСКА.

На бараж за оцеляване срещу по-добрия от двата втори отбора в двете Б групи ще играе Видима-Раковски, който като домакин победи с 2:1 вече спасилия се Пирин Благоевград.

Точни за севлиевчани бяха Ангел Русев в 16-ата минута и Христо Господинов в 24-ата. Димитър Воденичаров пък намали за орлетата в 40-ата, но нов гол до края на мача не падна.