Отборът на Славия претърпя загуба в първата си контрола от подготовката за пролетния полусезон. Белите отстъпиха на амбициозния втородивизионен тим на Чавдар (Етрополе) с 0:1 на изкуственото игрище в Правец. Единственият и победен гол бе дело на Борис Райчев в 38-та минута.

Белите направиха много пропуски, особено през второто полувреме. По този показател най-вече се отличиха Мартин Керчев, Илия Илиев и Николай Петров.

За Славия дебют направиха привлечените от Локомотив (Пловдив) Зоран Златковски, Радослав Анев и Георги Самокишев, както и Милан Коприваров от Левски, информира още БТА.

Участие в контролата взеха още сърбинът Зоран Белошевич и Атанас Чипилов. Двамата все още са на проби в Славия. Белошевич идва от лидера в първенството на Босна и Херцеговина - Модрича.

Следващата контрола на белите е на 26 януари срещу лидера в Западна Б група Локомотив (Мездра), а на следващия ден тренировъчният лагер в Правец приключва.