Славия загуби с 0:2 от румънския елитен Брашов в първата си контролна среща по време на лагера в турския курорт Анталия.

През първата част играта бе равностойна, като в 16-ата минута отличен прехвърлящ удар от фаул на Йордан Юруков срещна гредата на вратата на румънския отбор. В 39-ата минута нов диагонален шут от фаул на резервата Янко Сандански беше избит от вратаря на Брашов, а при последвалия удар от около 20 метра на Филип Филипов топката не намери очертанията на вратата на Брашов.
Три минути по-късно вратарят на "белите" Емил Петров изби решително топката след хубав диагонален удар на съперников нападател.

През втората част играта също бе равностойна, но до две попадения достигна румънският отбор.

В 61-ата минута португалецът Педро Моутиньо реализира за 1:0 в полза на Брашов с удар от наказателното поле. Девет минути по-късно резервата на българския отбор Георги Христов получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу съперников играч.

В 82-ата минута румънците стигнаха до втори гол чрез Атила Хаднаджи, който беше изведен сам срещу Стефано Кунчев и преодоля вратаря на "белите".
В срещата се включиха вътрешните халфове Ясин Мохамед (Франция) и японецът Акиоши, които са на проби в Славия.

състав на Славия: Петров, Пашов, Желев, Огнянов, Филипов, П.Димитров, Юруков, Мохамед, Жуниор, Златинов, Божов (Кунчев, Р.Димитров, Златков, Ив.Тодоров, Милчев, Сандански, Акиоши, Ставрич, Бишевич, Георгиев, Попара, Ц.Тодоров, Романов, Васев, Василев, Христов).