Славия победи в първата си контрола за 2016 година с убедителното 7:1 третодивизионния Витоша Бистрица. Двубоят се игра на изкуствения терен на комплекс "Царско село" като това беше и дебют за новия треньор на "белите" Александър Тарханов.

Руснакът бе заложил на два различни състава като през първото полувреме личаха имената на титулярните футболисти, а през втората част се появиха много от юношите на клуба.

Сред тях беше и каращият проби литовец Мариус Папшис. От началото на двубоя "белите" бяха по-активни и като по чудо Витоша откри резултата, след като се възползваха от лекото колебание в защитата на "белите". В 16-ата минута с дълъг пас Иван Георгиев намери дошлия от Сливнишки герой Мариян Хаджиев, който промуши топката под плонжа на Георги Петков.

"Белите" се активизираха и след много пропуски се стигна до 37-ата минута, когато съдията Вихрен Манев отсъди дузпа за Славия. Антон Карачанаков застана зад топката, първоначално стреля във вратаря Михаил Иванов, но с втория удар изравни резултата.

В 39-ата минута Георг Илиев центрира отдясно и на втора греда с мощен шут Карачанаков направи 2:1. В 44-ата минута "белите" направиха контра и след пас на Георг Илиев Ивайло Димитров направи резултата 3:1.

В 65-ата минута младежкият национал Янис Карабельов направи резултата 4:1, а в 74-ата минута автогол си отбеляза вратарят на Витоша след хубав пробив и удар на Папшис, Шестият гол беше реализиран от литовеца Папшис, който с плътен удар матира вратаря на бистричани в 88-ата митута,.а Йонов оформи крайния резултат в края на двубоя.

Славия: Георги Петков, Мартин Дечев, Стефан Велков, Цветомир Панов, Георг Илиев, Емил Мартинов, Василев, Петър Атанасов, Ивайло Димитров, Антон Карачанаков (Марио Кирев, Емил Стоев, Владимир Семерджиев, Янис Карабельов, Димитър Буров, Георги Йонов, Мариус Папшис, Иван Драголов, Ивайло Марков, Петко Христов).