Славия победи с категоричното 4:0 втородивизионния Вихрен Сандански в контролна среща, играна в Банско.

През първото полувреме възпитаниците на Емил Велев имаха пълно превъзходство на терена на комплекс „Пири”, като до почивката вкараха две попадения и изпуснаха още няколко.

В 16-ата добър пас в пеналта получи Божов излъга вратаря Симеонов, който го фаулира и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият Николай Божов застана зад топката и реализира за 1:0.

В последните секунди на първата част Илия Илиев отправи плътен шут в долния ляв ъгъл на вратата на Вихрен и удвои.

3:0 в 81-ата минута направи Тодор Колев, който засече от въздуха добро центриране на Димитров отдясно и вкара трето попадение за белите.

Минута преди края Павлов шутира мощно от 30 метра, стражът Бахтерлиев с мъка изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката бе върната към Павлов на дъгата и той с нов изстрел я вкара в мрежата за крайното 4:0.

През втората част за Славия греди удариха Галин Иванов и Тодор Колев, който все пак малко след това вкара и третия гол.