Отборът на Славия се добра до точката при гостуването си на Черно море в последен мач от 10-ия кръг на „А” група. Пред около 2000 зрители на стадион „Тича” във Варна двубоят приключи при резултат 1:1, а изравнителният гол за гостите дойде в продължението на срещата.

Първата част на мача премина в изключително слабо темпо. Двата тима трудно създаваха интересни положения пред двете врати, като първата чиста ситуация дойде в 11-ата минута. Галин Иванов получи топката на границата на наказателното поле, стреля опасно, но стражът на домакините Илко Пиргов изби със сетни усилия в корнер.

В 25-ата минута Михаил Лазаров пропиля сериозен шанс, когато получи топката след изпълнение на ъглов удар, но стреля в аут от непосредствена близост. В 35-ата наставникът на „белите” Вили Вуцов трябваше да направи принудителна смяна в състава си. Гонзалес напусна терена контузен, а на негово място се появи Дюлгеров.

Всичко интересно в двубоя се случи през вторите 45 минути. Резултатът бе открит след един час игра. След добра атака за домакините топката попадна в Здравко Лазаров отдясно, нападателят намери отлично Георги Илиев, който с глава нямаше проблем да се разпише.

След гола за „моряците” темпото на игра отново спадна и борбата се водеше предимно в центъра на терена. В последните десет минути на срещата възпитаниците на Велизар Попов пропуснаха няколко добри възможности. В крайна сметка влезлият като смяна Жуниор успя да подари точката на „белите”.

Основна вина за попадението на гостите имаше стража на Черно море Илко Пиргов, който сгреши фатално. Жуниор получи топката пред наказателното поле, поведе си добре, успя да размине излезлия Пиргов и на празна врата нямаше проблем да изравни.

След поделените точки двата тима запазиха позициите си във временното класиране. Черно море остава на шеста позиция, а „белите” са с едно място по-назад.