Славия постигна важен успех в шестия кръг в родната А група. „Белите” взеха втора победа от началото на сезона след 2:1 над Сливен на стадиона си в кв. „Овча Купел”.

Головете за домакините вкараха Жуниор (9’) и Тодор Колев (42’). Попадението за гостите бе дело на Деян Христов (59’).

След успеха отборът, воден от Велислав Вуцов, заема 11-то място с актив от 7 точки. Сливен пък е на 12-та позиция с три точки по-малко.

И двете попадения за Славия паднаха през първата част на двубоя. Още в деветата минута Тодор Колев пусна добър извеждащ пас към Жуниор, последният технично преодоля Георгиев и вкара за 1:0.

В 42-та минута „белите успяха да удвоят преднината си. Галин Иванов центрира отлично отдясно, Колев бе оставен непокрит в наказателното поле, и той от няколко метра майсторски отбеляза за 2:0.

Гостите стигнаха до своя гол, оказал се почетен в началото на второто полувреме. Христов засече с глава добро центриране отдясно и вкара за 1:2. Само дотолкова стигнаха играчите на Сливен, и така Славия записа втория си успех от началото на новата кампания.