Отборът на Пирин Благоевград изпусна Славия. Вместо убедителна победа „орлетата“ загубиха злощастно с 0:1. През второто полувреме Станислав Костов направи 3 фрапиращи пропуска останал очи в очи с вратаря Петков.

През първата част мачът бе равностоен, но най-чистото положение пак бе за „Пирин“ Благоевград. В 20-та минута Тони Тасев остана сам срещу вратаря Кирев, който парира удар му, последва втори на Владислав Златинов, който пък бе избит от защитник от голлинията.

През второто полувреме „Пирин“ показа по-атакуващ футбол, но „Славия“ отбеляза гол. В 60-та минута Станислав Костов се откъсна сам срещу вратаря Петков, но стреля в страни от вратата. Минути преди това удар на Манол Чапов мина на сантиметри от страничната греда.

Пирин

източник: Стефан Дамянов/Gong.bg

В 73-та минута след подаване на младия Петър Христов, Костов от 5 метра се засуети и ударът му отново бе отбит от защитник пред голлинията.
4 минути по-късно падна и единственият гол в мача. След двойно подаване голямата надежда на „Славия“ Георги Йомов изскочи сам срещу Костов и стреля под плонжа му за 0:1.

В 80-та минута Станислав Костов направи третия си голям пропуск. Този път той преодоля вратаря Петков, но в решителния момент се подхлъзна и загуби равновесие. 5 минути преди края на мача вратарят Красимир Костов спаси страхотен удар на Балджийски от границата на наказателното поле.

Славия

Наставникът на „Пирин“ Благоевград Стефан Генов, за който този мач бе дебют, използва на практика два различни състава, като единствено централният защитник Костадин Ничев изигра пълни 90 минути.

Наставникът на „Славия“ Александър Тарханов използва през целия мач титулярната си формация и пусна в игра само петима резервни футболисти.