Отборът на Славия постигна победа с 2:0 над Черноморец Бургас в последна контрола за двата тима преди началото на пролетния дял на шампионата.

Двубоят се игра на стадион „Славия” в Овча купел, а головете за тима на Велислав Вуцов вкараха Илия Илиев и Тодор Колев, съответно през първото и второто полувреме.

В 35-ата минута Александър Томаш намери отлично Илия Илиев на границата на наказателното поле, нападателят финтира двама бранители на Черноморец и с премерен удар под плонжа на вратаря Борел откри в полза на „белите”.

През втората част на двубоя падна още един гол, който отново бе във вратата на тима от Бургас. Влезлият като смяна през втората част Тодор Колев се възползва отлично от неумела намеса на Паскал Борел след остро центриране на Яшар и довкра отбитата топка от близко разстояние.

Славия стартира пролетния дял от шампионата с домакинство срещу Спортист Своге, докато Черноморец гостува на Черно море във Варна.