Отборът на Славия постигна категорична победа над аутсайдера в А група Любимец. „Белите“ се наложиха с 4:0 в мач от втората седмица на плейофите в А група. Двубоят се игра на стадион „Славия“ в столицата.

Любопитното е, че всички попадения паднаха след почивката – през второто полувреме на мача. Четирима различни играчи успяха да се разпишат в полза на домакините.

Със спечелените три точки Славия засега остава на шест точки от опасната зона на изпадащите. Играчите на Милен Радуканов имат 40 пункта в актива си и заемат 9-а позиция в общото подреждане на първенството. Любимец е на 13-о място с едва 18 точки след 31 мача.

Славия вкара първия си гол в мача в 57-та минута на двубоя чрез Янко Сандански. Само четири минути трябваха на домакините, за да покачат на 2:0 чрез Чавдар Янков. Капитанът на Славия не сгреши, след като остана сам срещу Радислав Рашков.

В 76-та минута дойде моментът и на Галин Иванов, който вкара за 3:0. В 80-та Веселин Марчев оформи крайното 4:0.