Славия помете Марек с 4:0 в първия мач от 29-ия кръг на „А“ група. Дупничани вече са съвсем близо до изпадането във втория ешелон, макар на теория все още да имат шансове.

По два гола за „белите“ вкараха французинът Жереми Манзоро и португалецът Карлос Фонсека. Реферът Таско Тасков пък изгони капитана на Марек Милен Лахчев очевидно за ругатни към самия него.

След сравнително спокойното начало на мача Славия стигна до гол още при първото си положение в 12-ата минута. Тогава Радослав Василев намери Карлос Фонсека в наказателното поле на Марек, португалецът прехвърли вратаря Михайлов и откри резултата – 1:0.

Мачът продължи в спокойно темпо и без напрежение пред съвсем камерната публика на стадиона в „Овча купел“.

В 27-ата минута имаше спорна ситуация в наказателното поле на Славия. Димо Атанасов центрира отляво, а топката уцели лявата ръка ан Фернандер Касай, като тя не беше прилепена до тялото. Реферът Таско Тасков обаче не отсъди нищо в епизода.

Скоро след това обаче Тасков посочи бялата точка, но в полза на домакините. Тогава Димитър Петков препъна Манзоро в пеналта и съдията веднага отсъди дузпа. Потърпевшият Манзоро покачи на 2:0 в 32-ата минута от наказателния удар.

Славия продължи да бележи с лекота във вратата на Марек. Карлос Фонсека напредна по дясното крило, срещу него нямаше съпротива, той центрира топката и тя попадна у Манзоро. Французинът вкара втория си гол в мача в 39-ата за 3:0, въпреки отчаяния опит на вратаря Михайлов да пресече топката.

Тенчо Тенев опита да усили атаката на Марек, вкарвайки на почивката Кръстовчев и Димитър Димитров.

В 63-ата минута реферът Таско Тасков изгони с директен червен картон защитника на Марек Милен Лахчев. Чу се как съдията Тасков обяснява, че ако напише в доклада си какво му е казал Лахчев, той трябва да не играе в 10 мача.

Впоследствие нападателят на Славия Радослав Василев получи петия си пореден жълт картон, което ще го извади от дербито с Левски. Василев пропусна да направи резултата 5:0, уцелвайки гредата на вратата на Марек в края.

С тази си победа Славия се затвърди на деветата позиция с 37 точки, докато Марек все още не е изпаднал официално, но е на път да го стори. Дупничани са предпоследни със 17 точки три кръга преди края. Ако Локо Пд победи Хасково в неделя, то ще изпрати както Марек, така и хасковци в "Б" група.

СЛАВИЯ – МАРЕК 4:0

Голмайстори: 1:0 Карлос Фонсека 12`, 2:0 Жереми Манзоро 32`-д., 3:0 Жереми Манзоро 39`, 4:0 Карлос Фонсека 83`

СЛАВИЯ: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Везалов, Кристиан Касай, Пламен Крумов, Карлос Фонсека, Франк Мбарга, Жереми Манзоро, Владимир Семерджиев /46-Янис Карабельов/, Костадин Дяков /72-Крум Стоянов, Радослав Василев /Резерви: Емил Петров, Диего Фераресо, Славчо Шоколаров, Ивайло Димитров, Ангел Грънчов, Янис Карабельов, Крим Стоянов/ Старши треньор – Иван Колев.

МАРЕК: Емил Михайлов, Борислав Николов, Милен Лахчев, Мартин Кавдански, Емил Виячки, Димитър Петков, Илиян Гаров, Мартин Димитров /62-Георг Василев/, Златко Бонев /46-Еньо Кръстовчев/, Димо Атанасов, Рангел Абушев /46-Димитър Димитров/ /Резерви: Пламен Младенов, Павел Петков, Емил Стоянов, Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов, Георг Василев, Димитър Димитров/ Старши треньор – Тенчо Тенев.

Съдия: Таско Тасков

Червен картон: Милен Лахчев /Марек/ 63`