Славия официално си подпечата мястото в А група и през следващия сезон, след като в мач от 38-ия кръг победи Черноморец с 1:0. В същото време пък „акулите“ официално изпаднаха и догодина ще играят в Б група.

Единственият гол на стадиона в Овча купел реализира Радослав Василев от дузпа в началото на двубоя.

Мачът започна със сериозен домакински натиск. Още в първите 5 минути „белите“ удариха две греди чрез Галин Иванов и Ристевски. Веднага след тези две положения пък домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Галин Иванов бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Радослав Василев, който надигра Живкович за 1:0.

След 30-ата минута Черноморец имаше възможности да изравни резултата. Симеон Райков стреля опасно в 33-ата минута, а малко след това се получи много куриозна ситуация, която лиши „акулите“ от гол. Манзоро излезе в отлична ситуация и подаде към Бекое, който бе останал сам срещу Петков, но вместо да вкара, стреля в напречната греда. Топката обаче се върна в тялото на нападателя, удари се в него и влезе във вратата. При този момент обаче Бекое игра с ръка, заради което голът правилно не бе зачетен.

През второто полувреме положения почти липсваха, като единственият по-сериозен шанс бе в полза на Черноморец. Георги Петков спаси вратата си при опасен удар от дистанция, след което отрази и добавката на Милчо Ангелов.

В класирането Славия е 10-и с 49 точки, с 5 пред „акулите“, които са първият отбор в зоната на изпадащите. Те обаче имат само един мач до края, така че и на практика няма как да настигнат „белите“.