Отборът на Славия победи с 2:1 Берое в мач от 25-я кръг на А футболната ни група.

„Белите” успяха само за 10 минути да обърнат резултата, след като гостите от Стара Загора откриха в 23-та чрез Абдулкарим Киси.

След корнер и разбъркване в наказателното поле на домакините, вратарят на „белите” изби, но бившият играч на Литекс изведе своя отбор напред в резултата.

През първото полувреме момчетата на Едурд Ераносян доминираха, но нещата се промениха през втората част на мача.

В 52-та минута след образцова контраатака на Славия, Тодор Колев навлезе в наказателното поле, подаде към Илиев, той на Орлин Орлинов, а младежкият национал прати топката във вратата на гостите.

Само 10 минути по-късно Славия поведе в резултата след дузпа. Главният рефер Кольо Данев отсъди 11-метров наказателен удар, след като Орлинов бе фаулиран от Иво Иванов. Тодор Колев бе точен от бялата точка за 2:1.

Така след победата Славия зае 5-то място във временното класиране на шампионата, на 2 точки пред Черно море, които са с мач по-малко. Берое остава на 10-та позиция с 29 точки в актива си.