Славия записа трета поредна победа от началото на пролетния полусезон. В 18-тия кръг от „А” група „белите” победиха с минималното 1:0 Локомотив (Пловдив). Единственият гол в мача отбеляза Тодор Колев в 72-та минута.

През първото полувреме интересните положения пред двете врати липсваха. Единствените две по-запомнящи се ситуации се получиха в самия край на първите 45 минути. Първо Кики излезе сам срещу вратаря на Славия Петров, но се забави и стража на домакините спаси. При последната атака за „белите” за частта Владо Иванов центрира в наказателното поле на гостите, Симонович засече с глава и уцели напречната греда на вратата на Локомотив.

Второто полувреме домакините наложиха натиск и заслужено стигнаха до попадение в противниковата врата, след като Илия Илиев изведе Тодор Колев и той не сгреши. Две минути преди края на срещата Симонович стреля опасно, но Стоян Колев плонжира и спаси.

Така с тази победа Славия се доближи на три точки от 4-то място. Локомотив (Пловдив) са 10-ти.