Неофициалният дебют на Емил Велев начело на Славия завърши с класически успех 3:0 за „белите” срещу отбора на Чавдар Етрополе. Контролата, която се игра на стадион „Искър”, бе първа за славистите по време на тяхната подготовка за новия сезон.

Двубоят с втородивизионния отбор започна с минута мълчание заради смъртта на президента на Рилски спортист Юри Галев.

Емил Велев даде шанс на всичките си футболисти, като през двете полувремена пусна две различни единайсеторки в игра. „Белите” се справиха добре, като стигнаха до три гола и не позволиха на своя съперник да застраши вратата им.

Резултатът бе открит в 29-та минута. След центриране от корнер на Симеон Мечев, Йордан Петков отклони с глава и след разбъркване в наказателното поле, Тодор Колев от малкия пеналт вкара за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

В 63-та минута втората единайсеторка на Емил Велев реализира втория гол в мача, макар и щастливо, дело на Даниел Пеев. Халфът пробва да центрира отляво в наказателното поле на Чавдар, топката се удари в гърба на Пиргов, получи странна парабола, заблуди вратаря и влезе в неговата мрежа.

В края на мача Илия Илиев оформи крайното 3:0, след като засече красиво от воле центриране на Рангелов.