Славия победи като домакин Литекс с 1:0 в първия мач от деветия кръг на А група.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Здравко Лазаров с блестящо изпълнение на пряк свободен удар. Два гола на Литекс бяха отменени заради засади, а в края на мача ловчанлии останаха и с човек по-малко.

Още във втората минута попадение на Ивелин Попов за Литекс бе отменен заради засада при подаването от Станислав Манолев. Втори гол на гостите бе отменен в 22-ата минута, когато бразилецът Бето се оказа зад защитата на Славия.

През първото полувреме изобилстваха ударите и към двете врати, но стабилните изяви на вратарите Йордан Тодоров и Тодор Тодоров не позволиха да падне попадение до почивката.

През второто полувреме двата отбора продължиха да показват добра игра пред обичайните около 1000 зрители на Овча Купел, като Славия успя да поведе в 57-ата минута.

С прекрасен изстрел от пряк свободен удар на границата на наказателното поле Здравко Лазаров изпрати топката в горния десен ъгъл на Тодоров, като четири минути след гола, Електричката можеше да се разпише отново, но ударът му срещна дясната греда на вратата на Литекс.

Оранжевите заиграха по-агресивно, след като получиха гол, но най-доброто положение създадоха домакините. В 80-ата минута Лазаров получи топката пред пеналта, освободи се от двама играчи и стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

В четвъртата минута от продължението на двубоя Литекс получи пряк свободен удар отлято на наказателното поле на Славия, но лошото изпълнение на резервата Петър Златинов, бе последвано от бърза контраатака за белите, при която Фабиен Бударен фаулира откъсващия се Ортега и справедливо бе изгонен.

Състави:

Славия: 23. Господинов, 21. Дяков, 35. Петков, 10. Симонович (67 – 7. Илиев), 77. Лазаров (89 – 24. Павлов), 4. Георгиевски, 17. Керчев, 11. Ортега, 5. Кавдански, 25. Мечечиев, 18. Н. Петров (82 – 2. Иванов)

Литекс: 12. Тодоров, 2. Р. Попов (к), 22. Пл. Николов, 6. Юрас, 5. Венков, 16. Манолев (72 – 9. Хазуров), 17. Бударен, 10. Сандриньо (65 – 7. Генчев), 8. Уелингтом (83 – 24. Златинов), 32. Ив. Попов, 11. Бето