Отборът на Локомотив Пловдив едва победи състава на Брестник в последната си контролна среща преди подновяването на втория дял от шампионата. „Смърфовете” се наложиха с 1:0, но не убедиха с играта си близо 4000-те зрители на стадион „Пловдив”.

Единственото попадение в мача падна три минути преди края на срещата и бе дело на бразилеца Том. Интересно е да се отбележи, че при гола на вратата на тима от Брестник бе полеви играч, тъй като резервният страж Годжев получи червен картон минута по-рано.

Двубоят ще се запомни най-вече с дебюта на отстранените от ЦСКА Кирил Котев и Йордан Тодоров, които изиграха първия си мач с фланелката на Локомотив Пловдив. На трибуните на стадиона бяха също почти целия спортно технически щаб на „червените”, които разузнаваха домакините за първия мач от шампионата следващия уикенд. Пламен Гетов, който в момента е помощник на Красимир Балъков в Черноморец също прилежно водеше записки. Локо Пд и Черноморец излизат един срещу друг във втория пролетен кръг.