Славия победи с 4:1 Чавдар Етрополе в последната си контрола преди началото на втория полусезон. Наставникът на „белите” Стевица Кузмановски има ред проблеми с контузени футболисти, а Саша Симонович е наказан за двубоя с Берое от първия пролетен кръг. Феновете на Славия издигнаха плакат в подкрепа на старши треньора – „Стевица, ние сме с теб!”

Сръбският специалист направи само две смени през цялата контрола, като в стартовия състав започнаха: 23. Господинов, 2. Вл.Иванов, 5. Кавдански, 3.Белошевич, 6. Самокишев, 30. Петров, 18. Анев, 7. Илиев, 19. Новкович, 20. Орлинов, 9. Златковски. Симонович и Симеон Мечев, син на фолк певицата Малина, се появиха през второто полувреме.

Резултатът откри новото попълнение Сърджан Новкович в 11-та минута, след като получи хитър пас от Илиев по левия фланг. Шест минути по-късно Кавдански удвои преднината на Славия. Две минути преди почивката Чавдар успя да върне едно попадение, чрез Янко Янков, който с плътен удар от 10 метра препарира Господинов.

След като играха без смяна повече от час, „белите” бяха подсилени от Саша Симонович. Още с влизането си той имаше добър шанс да се разпише, но бе блокиран от защитник на гостите.

Славия завърши мача с още два гола в последните минути. В 86-та Владо Иванов проби отдясно, подаде в наказателното поле, където Мечев отблизо вкара за 3:1. Три минути по-късно Мечев прати топката на точката на дузпата, откъдето Симонович с плътен удар оформи крайното 4:1.