В демонстративен мач, посветен на 100-годишнината на Левски, "сините" ветерани записаха победа с 6:3 над връстниците си от Исперих. Срещата се игра днес на Градския стадион в лудогорския град пред близо 1000 зрители.

Мачът започна с изстрел на черешовото топче, с което са прочути феновете на Левски от Разградско.

"Сините" ветерани биха в Исперих в мач за 100-годишнината

Резултата в първото полувреме откри Ангел Станков от Левски. През втората част Емил Борисов добави втори гол за гостите след самостоятелен рейд на скорост. Пак през втората част Димитър Стоянов от домакините  изпусна дузпа, ударът му срещна сглобката на гредите. Малко по-късно обаче Исперих отбеляза почетното си попадение – с майсторски прехвърлящ удар автор на гола бе Христо Тончев.

Въпреки че крайният резултат бе 1:2, след края на редовното време главният рефер Милко Георгиев определи да се изпълнят дузпи за определяне на крайния победител. Левскарите бяха точни и в петте си изстрела, а исперихчани записаха да пропуска. Краен резултат „Левски“ – „Исперих“ 3:6.

Певецът Панайот Панайотов участва в програмата след края на мача.

Състави:

Левски: Красимир Коев, Руслан Вуцов, Димитър Георгиев, Красимир Грозданов, Емил Борисов, Георги Петров, Николай Добрев, Александър Станков, Ангел Точев, Божидар Янакиев и Стефан Павлов. Вратар бе исперихчанинът Петьо Петков, а Цветан Веселинов също от Исперих бе на пейката сред гостите.

Исперих: Красимир Коларов, Димитър Димитров, Мехмед Хаккъ, Станьо Пеев, Камен Илиев, Христо Тончев, Иво Атанасов, Генади Войков, Димитър Стоянов, Костадин Колев, Атанас Георгиев, Рамадан Мехмед, Ивайло Христов, Христо Петров, Зеки Шакир.