ЦСКА стигна само до 1:1 в контролата с третодивизионния Сливнишки герой, която се изигра на стадиона в Сливница. Домакините откриха резултата в средата на първата част чрез Николай Иванов, но секунди преди нейния край вкусилият от живота във Висшата лига Мамади Сидибе изравни.

ЦСКА стигна само до 1:1 в контролата със Сливнишки герой, която се изигра на стадиона в Сливница. Домакините откриха резултата в средата на първата част чрез Николай Иванов, но секунди преди нейния край вкусилият от живота във Висшата лига Мамади Сидибе изравни.

Двубоят имаше за цел най-вече да провери качествата на каращите проби при „армейците“ Сидибе и Саша Бакарич, като бе и неофициален дебют за подписалия договор с клуба Браян Хауърд. Другите по-опитни фигури в иначе младата селекцията на Стойчо Младенов бяха двамата вратари Стоян Колев и Райс М'Боли, които си поделиха по едно полувреме.

Липсата на сработка между играчите на ЦСКА бе повече от очевидна в хода на целия мач, като Сливнишки герой създаде много повече и по-чисти голови положения от своя съперник. Първите минути на мача доста разпокъсана игра, а грешките преобладаваха във всяка зона на терена. Все пак домакините показаха по-смислени действия в нападение и в 26-ата минута Николай Иванов с техничен удар от 20 метра не остави никакви шансове на ветерана Стоян Колев – 1:0.

Първата чиста възможност за столичани дойде едва в 38-ата минута, когато Рангел Абушев шутира опасно към вратата на домакините, но стражът Мартин Минев внимаваше и боксира. Домакините отвърнаха почти веднага. Голмайсторът Николов се пребори и стигна една топка в наказателното поле, след което от аутлинията опита прострелно центриране. Подаването му мина зад гърба на Стоян Колев, но там нямаше играч в оранжев екип, който да засече.

Точно когато изглеждаше, че отборът на Венци Рангелов ще се оттегли на почивка с гол преднина, проби отляво и опита центриране, което след рикошет в бранител попадна в краката на Сидибе. Бившият играч на Стоук Сити с хубав удар по диагонала матира Минев за 1:1.

На почивката „армейците“ извършиха доста смени, но Бакарич, Сидибе и Хауърд записаха пълни 90 минути. Домакините обаче отново показаха по-организиран футбол и в 57-ата Бахаров можеше да вкара уникален гол с шут по диагонала от почти 30 метра. Райс М'Боли обаче с атрактивна намеса изби топката, която иначе влиташе в горния му десен ъгъл.

В 69-ата минута дълъг пас свари неподготвена „армейската“ защита и Николай Иванов излезе очи в очи с алжирския вратар. Нападателят заложи на силата и шутира под гредата, но стражът на ЦСКА отново показа класа и спаси. Към края на мача обаче той бе на път да поразвали добрите впечатления, след като от ръка прати топката право в тялото на резервата Николай Николов, но за негов късмет то отскочи от страничния стълб.

Шест минути преди края юношата Радой Божилов можеше да донесе победата за „червените“, след като получи топката около границата на наказателното поле и стреля силно с левия крак, ала разтресе напречната греда.

Така двубоят, който започна с 25-минутно закъснение заради изчакването на съдийската четворка, приключи без победител при 1:1

Сливнишки герой - ЦСКА 1:1

1:0 Н. Иванов 28'

1:1 Сидибе 44'

ЦСКА: 99. Стоян Колев (к) /46' - М'Боли/; 17. Саша Бакарич, 14. Тони Стоичков, 28. Иво Райков /69' - Ботев/, 42. Христо Мартински /46' - Юлиянов/; 27. Браян Хауърд, 15. Петър Витанов /46' - Янков/, 6. Димитър Маймунков /46' - Божилов/, 20. Омар Косоко /46' - Долапчиев/; 4. Рангел Абушев /46' - Александров/, 31. Мамади Сидибе

резерви: 92. Райс М'Боли; 3. Юлиян Илиянов, 5. Емил Ботев, 7. Павел Янев, 8. Пол Александров, 9. Калоян Янков, 10. Радой Божилов, 16. Анжело Йорданов, 18. Божидар Чорбаджийски, 45. Григор Долапчиев.

Ст. треньор: Стойчо Младенов

Сливнишки герой: 1. Минев /59' - Стоянов/; 17. Миланов (к), 2. Величков /85' - Молдовански/, 22. Георгиев, 4. Дреновички /76' - Д. Николов/, 10. Цветков /69' - Вешев/, 24. Петров /85' - Цаковски/, 9. Бангеев /54' - Сергиев/, 23. Бахаров, 15. Хаджиев, 7. Иванов /69' - Н. Николов/

резерви: 31. Б. Стоянов; 8. Н. Николов, 19. Д. Николов, 11. Цаковски, 21. Сергиев, 14. Деспотов, 16. Йовев, 6. Молдовански, 20. Вешев