Левски набързо заличи добрите впечатления от първата си контрола в Агия Напа, която беше спечелена с 5:0 срещу чешкия Прибрам. Във втората си проверка, „сините” загубиха тежко с 0:3 от молдовския Шериф Тираспол.

„Сините” демонстрираха доста слаба и безидейна игра, като освен това показаха, че имат проблеми с дисциплината, с което си заслужиха много глупави картони. Цветан Димитров и Георги Христов на практика бяха изгонени през второто полувреме от съдията Пастелис Йоргос, но поради характера на мача, на техните места влязоха съответно Георги Петков и юношата Иван Стоянов и двубоят се доигра при числено равенство.

Георги Иванов – Гонзо използва различни единайсеторки в двете полувремена на мача, като единствено Елин Топузаков остана на терена през целия двубой.

През първата част играта бе равностойна, като „сините” имаха 2-3 по-добри положения, които можеше да се превърнат в гол, но те бяха пропилени. В самия край на полувремето Шериф откри резултата от първия си шанс в мача. След центриране от ъглов удар, топката прехвърли всички и стигна до непокрития Ерохин, който с добър изстрел реализира за 1:0.

Влезлите на почивката играчи не промениха играта на Левски, въпреки че в 50-та минута рожденикът Еньо Кръстовчев като по чудо не уцели вратата след удар с глава, за да изравни резултата.

В 60-та минута резервният вратар на „сините” Цветан Димитров удари топката с ръка извън наказателното поле, след като играч на Шериф излезе сам срещу него. Съдията Йоргос учтиво обясни, че Димитров трябва да напусне терена, тъй като нарушението му е за червен картон. Все пак, на негово място в игра се върна Георги Петков, който доигра мача по анцуг.

В 74-та минута и Георги Христов бе „помолен” да напусне терена, след остри реплики срещу рефера от Кипър. На негово място в игра влезе юношата Иван Стоянов.

Шериф стигна до втори гол в 84-та минута, когато именно Стоянов фаулира Сергей Георгиев в наказателното поле, а Владимир Волков реализира отсъдената дузпа.

В добавеното време на мача молдовците получиха право да изпълнят нова дузпа за нарушение този път на Топузаков. Зад топката застана Родригес, който оформи крайното 3:0 за Шериф.

Следващата контрола на Левски е на 10-и февруари срещу Динамо Минск.

Съставът на Левски в контролата с Шериф:

Първо полувреме: Петков – Бензукан, Милиев, Топузаков, Минев – Сърмов, Огнянов, Тасевски – Телкийски, Антонов, Н. Димитров.

Второ полувреме: Цв. Димитров (63’ Петков), Балтанов, Генев, Топузаков, Станчев, Йовов, Тевия, Александров, Жоазиньо, Кръстовчев, Христов (76’ Ив.Стоянов).