Новакът в А група Черноморец Бургас започна по страхотен начин новото първенство в елита на България. Момчетата на Димитър Димитров – Херо разбиха тима на Беласица с 6:1 като гост в първия мач от първенството.

Бургазлии поведоха още в 23-та минута след дузпа. Караканов бе точен от бялата точка, след като Бахтарлиев фаулира играч на гостите. Шест минути по-късно обаче домакините успяха да изравнят чрез Ду Бала, който засече центрирана топка от корнер.

Черноморец започна шеметно второто полувреме като успя да вкара гол „от съблекалнята”. Секунди след почивката, след колективна грешка в защитата на Беласица, Марсио мушна топката под плонжа на Бахтарлиев и отново изведе своя тим напред.

Капитанът на Черноморец вкара още два гола в рамките на няколко минути, с което на практика реши изхода на срещата. В 55-та Пламен Крумов прехвърли вратаря на Бела, след като остана сам срещу него, а в 59-та реализира отново с много точен удар от около 35 метра.

5:1 направи Караканов, който игра последен след изпълнение на ъглов удар. Така той оглави голмайсторската листа в елита след хеттрик. В последната минута на двубоя футболистът на Черноморец оформи крайното 6:1.

Така новакът в А група успя да излезе начело във временното класиране, благодарение на головата разлика, която успя да направи срещу Беласица.