Сливен успя да постигне много драматична минимална победа с 1:0 срещу Монтана на стадион „Хаджи Димитър” в мач от 16-я кръг на А група.

Футболистите на Сливен имаха надмощие в мача, но не успяха да реализират създадените положения пред вратата на Христо Иванов.

В 13-та минута Филипов стреля опасно, но топката мина над напречната греда на вратата на гостите.

Домакините от Сливен имаха претенции за дузпа в 19-та минута, но Антон Генов подмина ситуацията. Веднага след това последва силен удар на Велев, но топката излезе в аут. Две минути по-късно в 21-та Тонев центрира отляво, след което Деян Христов стреля с глава, но в аут.

Натискът на домакините продължи, като в 23-та минута отново Христов бе изведен в добра позиция и шутира, но отново в аут.

През второто полувреме футболистите на Сливен продължиха да нападат.

В 49-та минута Филипов центрира в наказателното поле на Монтана, където Миндев се извиси, но не успя да намери вратата.

Сливен успя да стигне до победата в мача в 86-та минута, когато Антон Генов свири дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Петров в наказателното поле на Монтана. Наказателният удар бе реализиран от Деян Христов.

По този начин Сливен излезе на единадесето място със 17 точки, колкото има и Монтана, който е на дванадесета позиция.