Отборът на Родопа се закотви на дъното в таблицата на А футболна група след поредната загуба срещу Беласица с 0:1.

Единственият гол в срещата падна в 32-та минута. Петьо Динков откри резултата, след като нахлу в наказателното поле и с диагонален удар реализира за своя тим.

В началото на двубоя домакините изпуснаха дузпа. Още в 5-та минута Гинев извърши нарушение срещу Динков, но Маркиньос не успя да отбележи от бялата точка.

До края на първото полувреме още няколко положения изпуснаха Жуниван и Маркиньос. През втората част гостите се активизираха, но не съумяха да отбележат гол.

Така момчетата на Горан Шукрия заемат 9-о място с 29 точки, толкова има и отборът на Берое, но е с по-лошо голово съотношение.

След тази загуба Родопа Смолян остава на предпоследната 15-а позиция с 15 точки в актива си.