Въпреки че през следващия сезон ще играе в Б група, Родопа Смолян демонстрира истински морал, като постигна победа в мач от 28-ия кръг на А футболна група. Отборът на Войн Войнов се наложи с 3:1 у дома над Рислки спортист.

Резултатът бе открит 12 минути след началото на второто полувреме. Тогава Танчовски прониза мрежата на гостите след чудесен пас на Чипчев. В 65-та минута Цветков прати топката в собствената си мрежа, но съдията Николай Йорданов отмени попадението заради засада на Танчовски. Пет минути по-късно домакините все пак увеличиха преднината си на 2:0 след гол на Чипчев. В 75-та минута Гюлеметов отбеляза единственото попадение за Рилецо. Тодоров оформи крайния резултат, след като бе точен от бялата точка.

Въпреки спечелените три точки Родопа заема предпоследното 15-то място в класирането с 19 точки и със сигурност догодина ще бъде член на втория ешелон. Рилски спортист на 13-то място с 30 точки.