Без победител и с 4 гола - 2:2 - завърши контролната среща между Родопа и Спартак Пд, която се игра днес в Асеновград. Първи до гол стихната футболистите от Смолян още в 6-ата минута. Методи Стойнев се разписа с глава след центриране от дясно с глава. Само след 4 минути игра обаче футболистите на Марин Бакалов върнаха попадението. Пловдивчани разиграха заучено положение на пряк свободен удар и след последвалото меле Емил Аргиров изравни. В 28-ата минута Стефан Учиков за втори път матира стража на пловдивчани. Той стреля безупречно от 30 метра и прати кълбото в горния ляв ъгъл. Спартаклии изравниха чрез Иван Караманов в 55-ата минута, който бе изведен много добре между двама защитници и не сбърка.

И за двата състава дебют направиха нови футболисти. За Родопа на смята влезе пробващият се Милен Игнатов, който за последно се е подвизавал в Белите орли. Едно полувреме за Спартак пък изигра дошлия вчера халф Пейо Батинов.