Рилски спортист загуби с 1:2 от Беласица в мач от 29-тия кръг на А група. По този начин Рилецо има нищожни шансове, за да се спаси от изпадане.

Още в 10-та минута гостите от Петрич пропуснаха много изгодна ситуация да открият резултата, след като Маркиньос уцели гредата на вратата на Бело след изпълнението на пряк свободен удар. Двайсет минути по-късно Жуниван не успя да отбележи гол и уцели гредата на вратата на домакините.

През второто полувреме „скиорите” взеха инициативата и логично стигнаха до гол в 56-та минута. Ивайло Цветков със силен далечен удар направи резултата 1:0.

В 65-та минута Господинов изравни резултата, а четири минути преди края на срещата Маркиньос бе съборен в наказателното поле и съдията Ахмед Ахмед посочи бялата точка. Бразилецът бе точен и донесе трите точки за своя отбор.