Локомотив София загуби с 2:3 в контролна среща от холандския Хераклес Алмело.

През първите десет минути домакините от Хераклес имаха превес в играта и стигнаха до няколко опасни удара, които бяха отразени от вратаря на Локомотив София Тинков.

След първоначалния натиск на холандците, столичните „железничари” изравниха играта и на свой ред сътвориха няколко добри изпълнения пред вратата на Хераклес. На три пъти българският отбор имаше претенция за дузпа, но главният съдия на мача Ван Сдихен не посочи бялата точка.

В 36-та минута Михалке отне топката от Аделино Лопеш, центрира в наказателното поле на българския отбор и Бриджи от въздуха простреля Тинков и откри резултата.

В 51-вата минута Бриджи центрира в наказателното поле на Локомотив и Да Силва покачи резултата на 2:0 за Хераклес.

В 62-та минута Еди Боснар направи резултата 3:0 за холандския отбор, след като се възползва от груба грешка в отбраната на столичните „железничари”.

След 240 секунди по-късно Иво Иванов намери Джилас в наказателното поле на Хераклес и сръбският нападател намали резултата на 1:3..

Три минути преди края на проверката Джилас бе съборен в наказателното поле на холандския отбор и съдията даде дузпа в полза на българския отбор. Наказателният удар бе реализиран от Златински в 88-та минута, който оформи крайният резултат в срещата.

Локомотив София: Тинков (Манолков), Марков, Върбанов (Д. Дончев), Лопеш (Крумов), Добрев (Стефан Дончев), Коилов, Павлов (Иво Иванов), Атанасов (Златински), Рангелов, Димитров, Балдовалиев (Джилас).