Рапид (Букурещ) разби с 4:2 Славия. Това бе първа проверка за „белите” през втория им подготвителен лагер в Агиа Напа. Момчетата на Альоша Андонов играха силно през първото полувреме, но през вторите 45 минути бяха статисти и позволиха на Рапид да вкара три гола само за десет минути. На мачът присъстваха президентът на Славия Венци Стефанов и бившият футболист на отбора от „Овча Купел” Благой Георгиев.

Звездата на букурещкия отбор Виорел Молдован откри резултата в 14-та минута, след като получи топката след центриране, обърна се и прониза вратаря Емил Петров. Българите бързо върнаха попадението. Точен в 18-та минута след прекрасно изпълнен пряк свободен удар от 35 метра бе Тодор Колев. Десет минути преди края на първото полувреме Джамбазов с глава даде гол аванс за славистите. До края на първата част румънският тим се опита да изравни, но Зику изпусна на два пъти от изгодни положения.

През второто полувреме на терена на „Алфа” спорт център имаше само един отбор и това беше Рапид. Те обърнаха развоя на мача за по-малко от десет минути. Бода бе точен на два пъти (67’ и 76’), а австралиецът Грифитс добави още едно попадение в 71-та минута. До края на срещата двата отбора не сътвориха нищо запомнящо се.