Пирин Благоевград постигна първа победа по време на лагера си в турския курорт Алания. „Орлетата“ се наложиха с 3:2 срещу грузинския Мерани в третата си проверка по време на подготовката на тима. Първите две контроли на Пирин в Турция завършиха наравно.

Пирин поведе в резултата в 40-та минута, когато след центриране от корнер Дюлгеров засече топката и я изпрати във вратата на Мерани.

„Орлетата“ удвоиха своята преднина в 60-та минута, когато Тони Тасев остана сам срещу вратаря на Мерани, но ударът му бе отразен, след което при добавката Даниел Младенов не сбърка и направи резултата 2:0.

Тони Костадинов направи резултата 3:0 в 68-та минута след страхотна асистенция на Даниел Генов.

Грузинците успяха да отбележат два гола в последните минути на срещата. Джигия в 84-та минута отбеляза първото попадение за Мерани в мача с удар по земята, а Гоголидзе оформи крайния резултат в срещата в 86-та минута.

Старши треньорът на Пирин Наджи Шенсой заложи само единандесет футболисти, тъй като останаите ще играят в утрешната контрола срещу Каспий, която е от 15:30 часа.

Пирин: Костов, Башлиев, Стилиян Николов, Сандев, Дюлгеров, Бенгюзов, Сандански, Костадинов, Тасев, Генов и Младенов.

Стефан Дамянов, специален пратеник на Gong.bg в Турция. Със специалното съдействие на Евима футбол